Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY MINULÉHO TÝŽDŇA 11.4.2022

Walmart zápasí s nedostatkom vodičov

Walmart, je najväčší súkromný zamestnávateľ v krajine s 1,6 miliónmi zamestnancov, ktorý zintenzívňuje nábor vodičov nákladných vozidiel, keďže rast elektronického obchodu mení jeho podnikanie a komplikuje jeho dodávateľský reťazec. Podľa obchodnej skupiny American Trucking Associations dosiahol nedostatok vodičov nákladných vozidiel v USA v minulom roku rekordné množstvo vyše 80 000 zamestnancov.

 

Shell odpíše aktíva až do výšky 5 miliárd

Shell oznámil, že po stiahnutí sa z Ruska odpíše v hodnote 5 miliárd USD svojich aktív. Oznámenie ponúka prvý pohľad na možný finančný dopad odchodu z Ruska pre ostatné zápané ropné spoločností.

 

Cena bitcoinu pozitívne rastie

Ceny bitcoinu boli v piatok stabilné alebo dokonca mierne rástli, no priestor digitálnych aktív zostáva pod podobným tlakom ako akciový trh, keďže investori zápasia s posunom v menovej politike USA. Bitcoin, sa držal okolo 43 500 dolárov, čo bolo prvýkrát od januára pred viac ako týždňom.

 

Rivianu nepomôže ani dvojnásobná výroba

Rivian zaznamenal nárast o 1 015 vozidiel vyrobených v prvom štvrťroku v porovnaní s minulým rokom, kedy sa vyrobilo 2 553 voziel. Výsledky spoločnosti boli v súlade s očakávaniami Wall Street a vyššie úrokové sadzby používané v boji proti inflácii majú tendenciu poškodzovať rastové akcie, čo ovplyvnilo aj Rivian.

 

Zdroje: CNN, Reuters, Yahoo Finance

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags