Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY MINULÉHO TÝŽDŇA 16.5.2022

Gazprom prerušil dodávky plynu

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť Gazprom oznámila, že znižuje kapacitu tranzitu plynu cez Ukrajinu, ktorý smeroval cez vstupný bod Sudža. 13. mája je avizované množstvo zemného plynu 60,8 milióna metrov kubických, čo je oveľa menej z predtým avizovaných 65,7 milióna metrov kubických. Prevádzkovateľ, ktorého prevádzkuje štát, uviedol, že Gazprom si na štvrtok zarezervoval kapacitu 53,45 milióna kubických metrov.

 

Mercedes-Benz zvoláva 292-tisíc amerických vozidiel

Mercedes-Benz USA vo štvrtok uviedol, že zvoláva 292 000 áut triedy ML, GL a R z modelových rokov 2006 až 2012 kvôli problémom s brzdami a dodal, že majitelia by mali okamžite prestať jazdiť. Nemecká automobilka vydáva dobrovoľné zvolávacie akcie „nejazdite“ kvôli pravdepodobne skorodovaným posilňovačom bŕzd, ktoré by mohli drasticky zhoršiť brzdné schopnosti a zvýšiť nebezpečenstvo zrážky. Podľa Mercedes-Benz USA nedošlo v dôsledku tohto problému k žiadnym kolíziám ani úmrtiam.

 

Philip Morris chce kúpiť Swedish Match

Zmluva spoločnosti Philip Morris International v hodnote 16 miliárd USD pre menšieho rivala Swedish Match demonštruje túžbu cigaretového priemyslu skúmať nové a možno menej deštruktívne alternatívy, keďže regulačné a zdravotné obavy tradičných fajčiarov znepokojujú. Philip Morris súhlasil s nákupom Swedish Match, jedného z najväčších svetových dodávateľov orálnych nikotínových produktov. Patrí medzi ne Snus, sací tabakový výrobok, o ktorom spoločnosť tvrdí, že je menej nebezpečný ako fajčenie, a nikotínové vrecká.

 

Moderna dokončuje predloženie FDA

Spoločnosť Moderna Inc v stredu uviedla, že predložila všetky potrebné dokumenty americkému úradu pre potraviny a liečivá na schválenie núdzového použitia svojej vakcíny COVID-19 u dospievajúcich a detí. Spoločnosť žiada o povolenie na použitie svojich očkovaní v troch jedinečných vekových skupinách: tínedžeri vo veku 12 až 17 rokov, deti vo veku šesť až jedenásť rokov a ľudia vo veku od šiestich rokov do šiestich mesiacov. Prihlášky do všetkých troch kategórií mali byť doručené do 9. mája.

 

Saudi Aramco prekonalo Apple

Apple už nie je najhodnotnejšou spoločnosťou na svete, v stredu ju totiž prekonalo Saudi Aramco. Trhové ocenenie spoločnosti Saudi Aramco bolo o niečo menej ako 2,43 bilióna dolárov, čo znamená, že trhová kapitalizácia bola väčšia ako kapitalizácia spoločnosti Apple. Apple klesol o viac ako 5 %, čo znamená, že ich ocenenie je teraz na úrovni 2,37 bilióna dolárov.(Minulá výkonnost nie je zárukou budúcich výsledkov.) Saudi Aramco nie je jediná medzi rastom energetických akcií, keďže investori predávajú z iných sektorov a vkladajú peniaze do energetiky.

 

Zdroje: CNBC, Reuters, Yahoo Finance, Trading Economics

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags