Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY MINULÉHO TÝŽDŇA 9.5.2022

Adidas znižuje očakávania na rok 2022

Kvôli zlým výsledkom za prvý štvrťrok, ktoré boli ovplyvnené novými blokádami v Číne z dôvodu prudkému nárastu prípadov Covid, Adidas znížil svoje očakávania na rok 2022. Celosvetové tržby boli nižšie o 3 %, zatiaľ čo zisk klesol o 38 %. Aj keď spoločnosť znížila očakávania, stále zaznamenáva 11-13% nárast menovo neutrálnych predajov.[1] Adidas dodal, že kvôli súčasným udalostiam vo svete je ťažké sledovať ich ciele a stratégiu.

 

USA obmedzuje používanie vakcíny J&J

Americký regulátor obmedzuje používanie vakcíny Johnson and Johnson kvôli vysokému riziku syndrómu zrážania krvi. Nie je žiadnym prekvapením, že tento neúspech zatienili jeho súperi. J&J možno stále použiť tam, kde nie sú dostupné iné vakcíny alebo ak jednotlivec odmieta použiť vakcínu iných značiek. FDA v januári požadovala, aby J&J zaradila do svojho informačného listu riziko krvavých rúšok. Spoločnosť potom znížila očakávania tržieb na tento rok.

 

Virgin Galactic odložil štart vesmírneho letu

Virgin Galactic Holdings odloží spustenie svojich komerčných vesmírnych letov na prvý štvrťrok budúceho roka. Dôvodom, ako uvádza spoločnosť, je narušenie dodávateľského reťazca a pracovné obmedzenia. Komerčné lety do vesmíru sa pôvodne plánovali uskutočniť v poslednom štvrťroku 2022. Spoločnosť však už znižuje straty, keďže tohtoročná strata bola o približne 36 miliónov dolárov nižšia v porovnaní s minuloročnými správami.

 

ARK Innovation Fund klesol takmer o 9 %

Fond ARK Innovation Cathie Wood vo štvrtok klesol o viac ako 9 %, pretože obavy z rastúcich cien a pomalého HDP stlačili benchmark S&P500 nadol.(Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.) Poklesy viedli k štvrtému najhoršiemu výkonu ARK Innovation v histórii spoločnosti, ktorý sa datuje od roku 2014. Tri väčšie poklesy nastali v marci 2020, keď boli zavedené prvé ekonomické obmedzenia uvalené v Spojených štátoch počas epidémie koronavírusu. Fond v tomto roku zatiaľ klesol o 49,5 percenta.

 

Musk očakával, že bude dočasným generálnym riaditeľom Twitteru

Očakáva sa, že Elon Musk, vlastník Tesly a SpaceX, sa stane dočasným generálnym riaditeľom Twitteru na niekoľko mesiacov, ak sa dohoda uskutoční. Ako bolo oznámené, Elon sa dohodol s Twitterom na jeho kúpe za 44 miliárd dolárov. Financie na kúpu spoločnosti budú pochádzať od Morgan Stanley, ktorý pokryje približne 25,5 miliardy dolárov. Zostatok pokryje sám Elon. Predal už viac ako 9 miliónov akcií spoločnosti Tesla, ktorú vlastnil.

 

Zdroje: CNBC, Investing, Google, Reuters, Yahoo Finance

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags