Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDŇA 15.8.2022

Spoločnosť Disney predbehla Netflix v počte predplatiteľov streamovania

Walt Disney prekonal Netflix s 221 miliónmi používateľov streamingu a uviedol, že poplatky pre spotrebiteľov, ktorí chcú sledovať Disney+ alebo Hulu bez reklám, sa zvýšia. V decembri, keď začne ponúkať novú možnosť, ktorá zahŕňa reklamy za doterajšiu cenu, mediálny gigant zvýši mesačnú cenu služby Disney+ bez reklám o 38 % na 10,99 USD. V ďalších správach spoločnosť Walmart skúma možnosť pridať streamovaciu službu do programu Walmart+ a rokuje so spoločnosťami Disney, Comcast a Paramount.

 

Spoločnosť Xiaomi dosiahla pokrok v oblasti autonómnych vozidiel

Spoločnosť Xiaomi Corp v súčasnosti testuje autonómnu jazdu na 140 vozidlách po celej Číne. Toto oznámenie je najnovším míľnikom pre výrobcu smartfónov, ktorý minulý rok uviedol, že vstúpi do konkurenčného odvetvia elektrických vozidiel a bude konkurovať zavedeným značkám. V prejave na živom firemnom podujatí generálny riaditeľ uviedol, že firma má 500 zamestnancov, ktorí sa úplne venujú vytváraniu technológie autonómneho riadenia pre jej pripravované automobily, a do projektu investovala 490 miliónov USD.

 

Spoločnosť Meta Platforms získala 10 miliárd USD prostredníctvom ponuky dlhopisov

Spoločnosť Meta Platforms oznámila, že v rámci svojej historicky prvej ponuky dlhopisov získala 10 miliárd USD na podporu spätného odkúpenia akcií a investícií na oživenie svojho podnikania. Predaj by pomohol spoločnosti Meta, jedinej významnej technologickej spoločnosti bez dlhu, pri budovaní tradičnejšej súvahy a financovaní niektorých nákladných projektov, ako je napríklad jej metavirtuálna realita. Spoločnosti Apple a Intel nedávno vydali dlhopisy, čím získali 5,5 miliardy USD, resp. 6 miliárd USD.

 

Elon Musk predal akcie spoločnosti Tesla v hodnote 6,9 mld.

Elon Musk predal akcie v hodnote 6,9 miliardy USD s tým, že výnosy by sa mohli použiť na financovanie potenciálnej akvizície spoločnosti Twitter, ak s ňou prehrá súdny spor. Musk vypovedal dohodu z 25. apríla o prevzatí spoločnosti Twitter za 44 miliárd USD. Spoločnosť Twitter zažalovala Muska, aby ho prinútila dokončiť akvizíciu, a odmietla jeho tvrdenie, že bol oklamaný o množstve spamových účtov na stránke sociálnych médií. Dňa 17. októbra sa obe strany postavia pred súd.

 

Ford zvýšil ceny elektrického modelu F-150 Lightning

Spoločnosť Ford Motor uviedla, že zvyšuje počiatočné náklady na svoj elektrifikovaný pick-up F-150 Lightning. Zvýšenie cien je však sprevádzané zvýšením predpokladaného dojazdu vozidla. Dojazd modelu F-150 Lightning Pro sa zvýšil z 230 míľ na 240 míľ a cena sa zvýšila z 39 974 USD na 46 974 USD. Základná stredná úroveň XLT sa zvýšila o 6 500 USD. Na vrchole spektra zvýšil Ford cenu verzie Platinum Extended Range približne o 4 000 USD.

 

Zdroje: CNBC, Investing, Reuters, Trading Economics

Výhľadové vyhlásenia vychádzajú z predpokladov a aktuálnych očakávaní, ktoré môžu byť nepresné, alebo z aktuálneho ekonomického prostredia, ktoré sa môže zmeniť. Takéto vyhlásenia nie sú zárukou budúcej výkonnosti. Zahŕňajú riziká a ďalšie neistoty, ktoré sa dajú ťažko predvídať. Výsledky sa môžu podstatne líšiť od výsledkov vyjadrených alebo implikovaných v akýchkoľvek výhľadových vyhláseniach.

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags