Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDŇA 2.5.2022

Tesla odvolala ďalšiu dodávku

Tesla opäť stiahla z Číny viac ako 14 000 vozidiel kvôli softvérovým problémom, ktoré by mohli viesť k nehode. V apríli je to už druhá stiahnutá várka. Problém nastal na ich autách typu Model 3, ktoré boli vyrobené medzi januárom 2019 a marcom 2022. Niektoré zo stiahnutých áut boli vyrobené aj mimo Číny. Autá nezobrazovali jednotku rýchlosti v režime Track, čo by mohlo viesť k zavádzaniu vodičov.

 

Akcionári Activision schválili obchod so spoločnosťou Microsoft

Zdá sa, že sága o kúpe Activision Blizzard Microsoftom sa skončila, keďže akcionári schválili ponuku od Microsoftu na predaj spoločnosti za 68,7 miliardy dolárov. Za transakciu hlasovalo viac ako 98 % akcionárov. Prvé náznaky vyšli v januári, keď Microsoft povedal, že súhlasil s kúpou Activision za 95 dolárov na akciu. Je to najväčší obchod v hernom priemysle v histórii, uprostred tech gigantov, ktorí zvyšujú svoju dôležitosť vo virtuálnej budúcnosti.

 

Expanzia Volkswagenu a BP

Očakáva sa, že partnerstvo medzi európskym automobilovým gigantom Volkswagen a ropnou spoločnosťou BP bude ešte silnejšie, keďže spoločnosti plánujú expanziu do iných regiónov a technológií. Pripomienky generálnych riaditeľov smerovali k rastúcemu úsiliu o rozšírenie nabíjacej infraštruktúry pre EV a v tejto bitke na strach z dojazdu, ktorý môže EV riadiť. Do roku 2024 plánujú po celej Európe nainštalovať približne 8 000 ďalších nabíjacích staníc. Mohli by sme byť svedkami aj rýchlejšieho nabíjania. (výhľadové vyhlásenia vychádzajú z predpokladov a aktuálnych očakávaní, ktoré môžu byť nepresné, alebo z aktuálneho ekonomického prostredia, ktoré sa môže zmeniť. Takéto vyhlásenia nie sú zárukou budúcej výkonnosti. Zahŕňajú riziká a ďalšie neistoty, ktoré sa dajú ťažko predvídať. Výsledky sa môžu podstatne líšiť od výsledkov vyjadrených alebo implikovaných v akýchkoľvek výhľadových vyhláseniach.)

 

Problémy Apple so zásobovaním rastú

Vo štvrtok spoločnosť Apple oznámila, že očakáva väčšie problémy v zásobovaní. Dôvodom, ako uviedla spoločnosť, sú blokády Covid 19 v Číne, vojna na Ukrajine a globálny nedostatok čipov. Finančný riaditeľ spoločnosti Apple varoval investorov, že vojna na Ukrajine by mohla tržby v treťom štvrťroku ešte zhoršiť. Očakávaná finančná škoda na predaji sa pohybuje medzi 4 miliardami a 8 miliardami dolárov, čo je ešte viac ako škody, ku ktorým došlo v druhom štvrťroku. (výhľadové vyhlásenia vychádzajú z predpokladov a aktuálnych očakávaní, ktoré môžu byť nepresné, alebo z aktuálneho ekonomického prostredia, ktoré sa môže zmeniť. Takéto vyhlásenia nie sú zárukou budúcej výkonnosti. Zahŕňajú riziká a ďalšie neistoty, ktoré sa dajú ťažko predvídať. Výsledky sa môžu podstatne líšiť od výsledkov vyjadrených alebo implikovaných v akýchkoľvek výhľadových vyhláseniach.)

 

Ford zastavuje výrobu

Americký výrobca automobilov Ford Motor potvrdil, že budúci týždeň zastavuje výrobu vozidiel vo svojom závode vo Flat Rock. Jedným z cieľov závodu je tiež zostaviť Mustang. Spoločnosť uviedla, že dôvodom tohto rozhodnutia bol nedostatok polovodičových čipov. Ford tiež uviedol, že vyrobili viac ako 50 000 vozidiel, no nie sú schopní ich expedovať, pretože čakajú na finálne diely, ktoré sa kvôli spomínanej kauze zdržujú.

 

Zdroje: Trading Economics, Investing, Reuters, CNBC

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags