Registrácia

NAJDOLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDNA 25.4.2022

Akciový Index STOXX 600 posilnil

Obchodovanie na západoeurópskych akciových trhoch skončilo uprostred týždňa v zelených hodnotách, pričom najlepšie sa darilo technologickým akciám. Paneurópsky Index STOXX Europe 600 vzrástol o 0,84 percenta na 460,10 bodov. Britský FTSE 100 vzrástol o 0,37% na 7629,22 bodov, nemecký DAX uzavrel o 1,47% na 14,36203 bodov a francúzsky CAC 40 posilnil o 1,244 bodov na 16,38 bodov.

 

Zisk Johnson&Johnson klesol o 17%

Americká farmaceutická spoločnosť Johnson&Johnson v prvom štvrťroku tohto roka znížila čistý zisk o takmer 17% na 5,15 miliardy USD. Tržby vzrástli, no zároveň spoločnosť znížila odhad zisku na tento rok a oznámila, že už nebude zverejňovať prognózu predaja svojej vakcíny proti Covid-19, pretože dopyt je neistý a zásoby iných vakcín sú vysoké na trhu.

 

Zlato prechádza k záporným hodnotám

Žltý kov dosahuje červené hodnoty najnižšej úrovni za štyri týždne. Zlato je veľmi citlivé na agresívnejší prístup Fedu k sprísňovaniu monetárnej politiky, ktorý má za sebou následok nárastu dolára a a pokles hodnoty tohto drahého kovu. Zlato má naďalej dobrú vnútornú hodnotu, keďže banky spomaľujú a nechcú zvyšovať svoje úrokové sadzby.

 

Akcie spoločnosti Tesla vyskočili

Akcie giganta Tesla v piatok vzrástli až o 2,6 percent. Aj keď spoločnosť musela zatvoriť svoju fabriku v Šanghaji kvôli covid-19, analytici veria, že spoločnosť bude stále schopná dodávať až 1 milión vozidiel ročne. Hoci konkurencia v oblasti elektronických vozidiel na trhu rastie, investori môžu ostať optimistickí ohľadom budúcich výhľadov spoločnosti vzhľadom na vyššiu cieľovú cenu.

 

Netflix dosiahol nové minimum

Najznámejšia streamovacia spoločnosť Netflix klesla na dno indexu S&P 500. Za posledný týždeň klesli akcie Netflixu o viac ako 37 percent, no ešte hrozivejšie sú výsledky za posledných šesť mesiacov, ktoré v tomto roku klesli o 64 percent, po chybnom kroku s politikou predplatiteľov. Netflix pravdepodobne zníži ďalší obsah a primárne sa zameria len na komerčné úspešné projekty.

 

Zdroje: YahooFinance, Investiční web, Investing, CNN

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags