Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDŇA 28.3.2022

Výrobcovia liekov a vedci na ceste k dlhotrvajúcej liečbe COVID-19

Po výrobe vakcín a liečby akútneho COVID-19 v rekordnom čase sa výrobcovia liekov a vedci teraz obracajú na nájdenie lieku na dlhodobú liečbu COVID- 19, ktorý sa zameria na príznaky a problémy, ktoré postihujú milióny ľudí, aj keď sa dostali cez túto chorobu. Najväčší výrobcovia liekov, najmä tí, ktorí vyrábajú vakcíny a spustili antivírusové pilulky, diskutujú s výskumníkmi o tom, ako pristupovať k tejto otázke.

 

Volkswagen odložil uvedenie ID.5 na trh

Z dôvodu prerušenia dodávok drôtených zväzkov z Ukrajiny Volkswagen odloží uvedenie svojho modelu ID.5 o jeden mesiac do začiatku mája. Nedostatok dodávok znamenal, že spoločnosť nemohla vyrobiť dostatok výstavných a demonštračných vozidiel pre všetkých svojich obchodných partnerov. Pretože chcú zaobchádzať so všetkými partnermi rovnako, rozhodli sa radšej odložiť spustenie, takže medzi nimi nedôjde k žiadnym nežiaducim rozdielom.

 

Nové pravidlá pre amerických technologických gigantov

Šéf európskej protimonopolnej politiky uviedol, že nové prísne pravidlá, ktoré sa zameriavajú na amerických technologických gigantov, vstúpia do platnosti v októbri. Pravidlá, ktoré boli navrhnuté už pred rokom, sa nazývajú zákon o digitálnych trhoch a zahŕňajú dlhý zoznam toho, čo je správne a čo nie, pre spoločnosti Apple, Alphabet (Google), Microsoft, Meta (Facebook) a Amazon. Pokuty za porušenie týchto pravidiel sa budú pohybovať od 10% do 20% ročného globálneho obratu spoločnosti, čo by mohlo zahŕňať aj zákaz akvizície.

 

Boeing nemusí získať certifikáciu

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) varoval, že Boeing nemusí do konca tohto roka získať certifikáciu boeingov 737 MAX 10. Nedávna havária lietadla v Číne určite nepomohla spoločnosti v tomto procese. Boeing už prezentoval a vyjadril obavy, že by to mohlo mať veľký potenciálny vplyv na pracovné miesta a výrobu, ak by lietadlo nebolo schválené. FAA sa tiež spýtal Boeingu, kedy plánuje dosiahnuť míľniky potrebné na schválenie.

 

Apple už tretí výpadok v tomto týždni

Tento týždeň bol v centre pozornosti výpadkov spoločnosti Apple. Posledným výpadkom bola spoločnosť iMessage, ktorá uviedla, že všetko je už vyriešené. Zatiaľ sa začiatkom týždňa vyskytli problémy s cloudovými službami, ako aj s obchodom s aplikáciami a inými aplikáciami spoločnosti Apple. Spoločnosť to odmietla komentovať, ale firemní zamestnanci a ľudia, ktorí boli na pracovali z domu, čelili rovnakým problémom kvôli nastaveniam DNS. Minulý rok tá istá komplikácia spôsobila veľké problémy Facebooku, Instagramu a niekoľkým leteckým spoločnostiam a bankám.

 

Zdroje: Reuters, Investovanie, CNBC, Yahoo Finance, Tradingview

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags