Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDŇA 4.4.2022

Intel kúpi Granulate

Jedna z najväčších IT spoločností na svete, Intel, sa dohodla na akvizícii Granulate Cloud Solutions, ktorá je startupom s umelou inteligenciou a vývojárom softvéru na nepretržitú optimalizáciu v reálnom čase. Ich hlavným cieľom je pomôcť zákazníkom znížiť využitie CPU a oneskorenia aplikácií. Môže sa tak stať, pretože aplikácia sa učí a nasadí prispôsobenú sadu priebežných optimalizácií.

 

Bayer investuje 2 miliardy eur

Výrobca liekov z Nemecka oznámil, že v priebehu nasledujúcich troch rokov investuje 2 miliardy eur do výrobných závodov na výrobu liekov. Hlavným cieľom je zvýšiť a zlepšiť produkciu biotechnologických liečiv, ako aj génových a bunkových terapií. Továrne, do ktorých sa budú investovať peniaze, sú v Leverkusene, Berlíne a Bergkamene, čo sa týka Európy, a v USA sú to továrne v Kalifornii.

 

Apple hľadá ďalších dodávateľov pamäťových čipov

Apple Inc. hľadá nových dodávateľov čipov pre pamäťové čipy, ktoré používajú vo svojich produktoch, pretože súčasný kľúčový japonský partner nebol schopný dodať dostatok komponentov z dôvodu výpadku. Špekuluje sa, že by mohol existovať potenciálne prvý čínsky dodávateľ, spoločnosť s názvom Yangtze Memory Technologies Co. Apple už testuje ich pamäťové čipy NAND flash a dodal, že o tomto spojení sa rokuje už niekoľko mesiacov.

 

Waymo ponúka svojim zamestnancom jazdy bez vodiča

Jednotka autonómnych vozidiel spoločnosti Google, Walmo, uviedla, že svojim zamestnancom v San Franciscu ponúka služby autonómneho riadenia. Spoločnosť dodala, že ďalšou fázou bude ponuka rovnakej služby vo Phoenixe, kde sú inak prítomní od roku 2020. Cieľom spoločnosti je týmto krokom sprístupniť svoje služby verejnosti. Za volantom je zatiaľ prítomný špecialista. Verí sa, že toto rozhodnutie rozohreje preteky medzi Waymom a konkurentom General Motors.

 

Počet prípadov Covid v Šanghaji stúpa

Šanghaj prešiel do ďalšej blokády, pretože čelí najrýchlejšiemu nárastu prípadov Covid od začiatku pandémie. Firmy museli prestať fungovať, prípadne niektoré našli aj riešenie, že tam robotníci prespia. Viac ako polovica nadnárodných spoločností uviedla nižšie prognózy ročných tržieb. 82 % z nich už oznámilo spomalenie alebo zníženie výroby v dôsledku nedostatku zamestnancov, pričom niektoré spoločnosti tvrdia, že je príliš skoro hodnotiť škody, ktoré im táto blokáda spôsobí.

 

Zdroje: CNBC, Reuters, Investing, FX Empire, Trading Economics

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags