Registrácia

NAJDÔLEŽITEJŠIE SPRÁVY Z MINULÉHO TÝŽDŇA 8.8.2022

Bank of England zvyšuje základnú úrokovú sadzbu

Konkrétne ide o zvýšenie o pol percentuálneho bodu na 1,75 %. Je to najvýraznejšie zvýšenie úrokových sadzieb od roku 1995. Prísnejšia menová politika má za úlohu oslabiť rapídne zvyšujúcu sa infláciu. Predikcie nie sú pozitívne a očakáva sa, že hospodárstvo Spojeného kráľovstva sa v poslednom štvrťroku tohto roka dostane do recesie. Bank of England začala súčasné zvyšovanie úrokových sadzieb v decembri minulého roka a odvtedy zvýšila základnú úrokovú sadzbu už šesťkrát. Centrálna banka predpovedá nárast inflácie vo štvrtom štvrťroku až na 13 %.

 

Alibaba prekvapila

Spoločnosť oznámila lepšie štvrťročné zisky ako sa očakávalo. Príjmy sa dostali v minulom štvrťroku na 205,6 miliardy jüanov, a presiahli tak predikcie, ktoré boli približne 204 miliárd jüanov. Akcie gigantu zaznamenali nárast v predburzovom obchodovaní v USA o 7 %.* Spoločnosť Alibaba prekvapila investorov, pretože stále sa vyrovnáva s ekonomickým dopadom zatvorenia celoštátnych predajní súvisiacich s Covidom a so spomalením hospodárskeho rastu v Číne. Ďalším problémom je, že Alibabe hrozí vylúčenie z amerických búrz.

 

Americký dolár rastie

Na konci týždňa americká mena vzrástla a snažila sa získať späť časť veľkých strát z predchádzajúcej obchodnej seansy. Dolárový index sa obchodoval o 0,2 % vyššie na úrovni 105,785 po tom, ako sa počas noci prepadol o 0,7 %, čo bol najväčší pokles od 19. júla. * Štvrtkové údaje ukázali, že sa zvýšil počet Američanov, ktorí podali nové žiadosti o dávky v nezamestnanosti. Spomalenie rastu zamestnanosti tak mohlo zmierniť tlak na Fed, aby na svojom najbližšom zasadaní v septembri dosiahol tretie zvýšenie úrokových sadzieb v rade o 75 bázických bodov.

 

AMC Entertainment odmení akcionárov

Spoločnosť AMC oznámila, že plánuje vydať dividendy všetkým kmeňovým akcionárom vo forme prioritných akcií. AMC žiada tak o kótovanie týchto prioritných akcií na newyorskej burze cenných papierov pod symbolom “APE”. Takýmto spôsobom sa snaží spoločnosť oceniť podporujúcich akcionárov. Tí dostanú za každú spoločnosťou vydanú kmeňovú akciu AMC, ktorú vlastnia, jednu jednotku AMC Preferred Equity.” Spoločnosť očakáva, že ešte tento mesiac vydá dividendu vo výške približne 517 miliónov jednotiek APE.

 

Zdroje: CNBC, Reuters, Forbes, Trading Economics

Výhľadové vyhlásenia vychádzajú z predpokladov a aktuálnych očakávaní, ktoré môžu byť nepresné, alebo z aktuálneho ekonomického prostredia, ktoré sa môže zmeniť. Takéto vyhlásenia nie sú zárukou budúcej výkonnosti. Zahŕňajú riziká a ďalšie neistoty, ktoré sa dajú ťažko predvídať. Výsledky sa môžu podstatne líšiť od výsledkov vyjadrených alebo implikovaných v akýchkoľvek výhľadových vyhláseniach.

Obsah tohto materiálu predstavuje marketingovú komunikáciu a nemal by sa považovať za akýkoľvek druh investičného poradenstva a / alebo investičného prieskumu a / alebo podnet na akékoľvek transakcie. Tento materiál bol pripravený iba na informačné / vzdelávacie účely a neznamená povinnosť vykonať investičné transakcie ani nezaručuje ani nepredpovedá budúci výkon. BCM Begin Capital Markets Cy Ltd a jej príslušné osoby vrátane pridružených spoločností, agentov, managerov alebo zamestnancov nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií / údajov poskytnutých tretími stranami a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe uvedených informácií / údajov. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

0
No tags